František blázen - představení

Hradišťan - benefiční koncert 13. 9. v 16:00 Moutnice

Oprava kontaktu

Na úvodní stránce webu farnosti byl opraven překlep v kontaktu na administrátora (v menu Kontakty byl uveden správně).

Namísto špatné adresy:

adimn@farnosttesany.cz

je opraveno na správné

admin@farnosttesany.cz

V případě, že jste nás v minulosti kontaktovali a nepřišla žádná odpověď, prosím napište nám znovu na správnou adresu.

Omlouváme se za potíže.

Děkujeme čtenáři z Brna za upozornění.

CO DĚLAT KDYŽ

Chcete se vzít v kostele

• je třeba, aby aspoň jeden z vás byl pokřtěný
  • nejméně 3 měsíce předem se přijďte domluvit na faru, kde se dozvíte další

Chcete pokřtít své dítě

• pokud nebydlíte na území farnosti, je třeba nejprve navštívit vašeho faráře a vyžádat si jeho souhlas
  • přijďte nejméně měsíc před zamýšleným termínem křtu a vezměte s sebou rodný list dítěte – stačí kopie (nemusí být ověřená)

Vám v rodině někdo zemřel a chcete mít pohřeb v kostele

• <

Redemptoristé

O lidových misiích

Lidové misie redemptoristů jsou duchovní obnovy farních společenství. Začaly se konat v Čechách a na Moravě zhruba v polovině 19. století. Své ovoce přinášely po celých 100 let, až do roku 1950, kdy byla činnost řeholních řádů v naší republice zakázána. Dnes, kdy je možnost opět svobodně zvěstovat Boží slovo, navazujeme na tento osvědčený způsob pastorace.

Lidové misie únor 2012 audiozáznam

Audiozáznamy některých přednášek a kázání z lidových misií v Těšanech a Moutnicích z února 2012

Lidové misie - PROGRAM

OBNOVA LIDOVÝCH MISIÍ

TĚŠANY 12. – 16.1. 2013

Pozvánka na lidové misie

SRDEČNĚ VÁS ZVEME NA

OBNOVU LIDOVÝCH MISIÍ

TĚŠANY 12. LEDNA – 16. LEDNA

ŠANCE PRO VŠECHNY:

Výroční zpráva z roku 2012

Rok spásy 2012 po Kristu ve farnosti Těšany

– anno salutis bis millesimo duodecimo post Christum natum parochiae Těšany

Přehled roku spásy MMXI v těšanské farnosti, 31.12. 2012

KAPLE PANNY MARIE BOLESTNÉ

Vážené dámy, vážení pánové, spoluobčané, lidé dobré vůle…!

Dovolte, abychom Vás oslovili ne úplně novou, ale naléhavou myšlenkou – zřídit novou kapli v obci Nesvačilka.

Občané obce se dodnes nemají kde scházet ke společným bohoslužebným shromážděním. Vždyť podobně jako různá uskupení a organizace mají potřebu a právo na místo, kde by se mohli scházet. Dočasně se tato situace řeší využitím prostor sálu obecního úřadu. Tento způsob však nemůže být trvalým stavem.